fbpx
-3.6 C
Pristina
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

VIDEO: 9 ushtarë ukrainas mposhtin 30 ushtarë rusë

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Luftëtarët e forcave të armatosura të Ukrainës u angazhuan në një akcion rrufe duke sulmuar pozicinet ruse.

Duke iu afruar pozicionit armik me një mjet luftarak të blinduar, 9 luftëtarë ukrainas sulmuan me armë të vogla 30 ushtarë rusë që ishin pozicionuar në llogore.

Si rezultat, ushtarët e rusë u detyruan të braktisnin pozicionet e tyre dhe të iknin.

- Advertisement -

- Advertisement -

Të fundit

ZbuIohet kush është “VëIIai i madh” i shtëpisë së famshme në Kosovë?

Si duket është zbuluar “vëllai i madh”, i shtëpisë më të famshme në Kosovë. n’ZOOM i ka dyshimet që zëri...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -