fbpx
-0.6 C
Pristina
E premte, 27 Janar, 2023

Vetëvendosje tregon si do të votojë për trustin

Duhet Lexuar

Nga Vetëvendosje janë deklaruar edhe njëherë se nuk do të votojnë pro tërheqjes së mjeteve financiare nga Trusti.

Kështu po deklaron Shefja e Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes, Mimoza Kusari-Lila.

- Advertisement -

Ajo pas mbledhjes së kryesisë theksoi se të mërkurën do të shqyrtohen projektligjet nga seancat e kaluar, kurse të enjten do të jetë në rend dite tërheqja e trustit.

Për këtë të fundit, ajo tha se Grupi Parlamentar i VV-së nuk e mbështet.

“Këtë javë do të janë dy seanca një të mërkurën me vazhdimin e pikave të pa përfunduar nga seancat e kaluara. Të etjen fillojmë një seancë të re të sezonit pranveror, ku do të jetë edhe shqyrtimi për tërheqjen e trustit”, tha ajo.

“Qëndrimi i grupit të VV-së janë të qarta ne nuk e kemi mbështetur tërheqjen nga trusti, sepse konsiderojmë që në aspektin ekonomik do të këtë efekt negativ dhe afatgjatë në ekonomi”, tha ajo.

- Advertisement -

Të fundit

Kapet kosovari në Gjermani: Kishte vozitur kamionin 97 herë, pa Ieje shoferi

Hetimet intensive çuan në zbulimin e 97 udhëtimeve pa patentën e shoferit. Nga hetimet rezultoi se patentë shoferi i...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -