19.2 C
Pristina
23 Shtator, 2020 - 17:07

Veteranët e Kroacisë mobilizohen dhe dalin në mbështetjes të UÇK’së

Zyra e Prokurorisë së Specializuar të Republikës së Kosovës e zhvendosur në Hagë ka filluar edhe me ngritjen e aktakuzave pas intervistimit të shumë luftëtarëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Ngritja e propozim aktakuzës u bë edhe ndaj presidentit Hashim Thaçi dhe kryetarit të PDK’së, Kadri Veseli kinse kanë kryer krime ndaj serbëve.

Kjo shkaktoi reagime të mëdha në Kosovës dhe pakënaqësi të shumta, ku shumë qytetarë e veteranë të UÇK’së dolën në përkrahje të Thaçi, Veselit dhe gjithë atyre që janë intervistuar nga Specialja.

Së fundi në përkrahje të veteranëve të UÇK’së kanë dalur edhe veteranët e Kroacisë, ku janë organizuar me motorë duke bërë një tour atje.

Flamuri i UÇK’së dhe mbishkrime të tjera në përkrahje të veteranëve të Kosovës kanë ardhur nga veteranë kroatë.

https://www.facebook.com/ivica.orkan.9/posts/110149367466739

Të fundit

Serbët po gëzohen që i ndreqën punët me Amerikën, Brnabiq: Nisi epokë e re

Kryeministrja serbe, Ana Bërnabiq ka thënë se një epokë e re është hapur në marrëdhëniet ekonomike dhe politike midis Serbisë dhe Amerikës dhe se,...

Greqia befason, i thotë PO Kosovës për vizat

Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Dendias ia ka konfirmuar kryediplomates së Kosovës, Meliza Haradinaj Stublla mbështetjen për përmbylljen e procesit të liberalizimit të...

Aksident në magjistralen Prishtinë – Ferizaj, ka të lënduar

Një aksident trafiku ka ndodhur sot rreth orës 15:00 në magjistralen Prishtinë – Ferizaj. Në këtë aksident janë përfshirë dy automjete, ku për pasojë ka...

Arben Vitia: Ndihem keq për vdekjen e Agon Musliut, e kam të vështirë por ai s’kishte asnjë dokument për gjendjen e tij

Ish-ministri Arben Vitia po dëshmon në Komisionin hetimor për menaxhimin e pandemisë së koronavirusit. Ai nga anëtarët e komisionit është pyetur edhe për vdekjen e...

Të tjera nga rubrika

Serbët po gëzohen që i ndreqën punët me Amerikën, Brnabiq: Nisi epokë e re

Kryeministrja serbe, Ana Bërnabiq ka thënë se një epokë e re është hapur në marrëdhëniet ekonomike dhe politike midis Serbisë dhe Amerikës dhe se,...

Greqia befason, i thotë PO Kosovës për vizat

Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Dendias ia ka konfirmuar kryediplomates së Kosovës, Meliza Haradinaj Stublla mbështetjen për përmbylljen e procesit të liberalizimit të...

Aksident në magjistralen Prishtinë – Ferizaj, ka të lënduar

Një aksident trafiku ka ndodhur sot rreth orës 15:00 në magjistralen Prishtinë – Ferizaj. Në këtë aksident janë përfshirë dy automjete, ku për pasojë ka...

Arben Vitia: Ndihem keq për vdekjen e Agon Musliut, e kam të vështirë por ai s’kishte asnjë dokument për gjendjen e tij

Ish-ministri Arben Vitia po dëshmon në Komisionin hetimor për menaxhimin e pandemisë së koronavirusit. Ai nga anëtarët e komisionit është pyetur edhe për vdekjen e...