4.2C
Pristina
5 Mars, 2021 - 10:26

Vetëm 934 euro në bankë! Zbardhet pasuria e Albin Kurtit pas fitores së tij në zgjedhje

Me 14 Shkurt u mbajtën zgjedhjet parlamentare në Kosovë.

Albin Kurti i Lëvizjes Vetëvendosje ka fituar fuqishëm në këto zgjedhje.

Ai pritet të bëhet kryeministri i ri i Kosovës. Së fundmi, mediat kosovare kanë zbardhur edhe pasurinë e Albin Kurtit.

Rezulton se Kurti nuk ka as makinë as toka në pronësi dhe në bankë ka vetëm 934 euro.

Ai jeton në shtëpinë që është në pronësi të bashkëshortes së tij, me vlerë 400 mijë euro.

Ndërkohë, mësohet se bashkëshortja e tij ka një borxh prej 242 mijë e 224 eurosh.

Të fundit

Të tjera nga rubrika