14.2 C
Pristina
Friday, March 31, 2023

“Vendosmëria e Kurtit po bën që Vuçiqi të jetë kaq refuzues”

- Advertisement -

Rekomandime

Tashmë kanë kaluar më shumë se nëntë orë qëkur kanë filluar diskutimet mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit serb, Aleksandar Vuçiq.

Deputeti i LVV-së, Mefail Bajqinovci i ka dhënë mbështetje shefit të tij, duke thënë se vendosmëria dhe argumentet e tij për marrëveshjen po bëjnë që Vuçiqi të jetë kaq refuzues.

- Advertisement -

“Vendosmëria e Kurtit dhe argumentimet e tij janë garancion për cilësinë e marrëveshjes.

Prandaj, Vuçiqi është kaq refuzues!”, u shpreh ai ndër të tjera.

Kujtojmë se në këtë takim është duke u diskutuar për zbatimin e planit evropian, për të cilin palët u dakorduan në takimin e 27 shkurtit.

- Advertisement -

- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -

Të fundit