fbpx
2.5 C
Pristina
E martë, 31 Janar, 2023

Vendosi të mos shiste më prodhime të Serbisë, kërrcënohet e sabotohet pronari i marketit gjilanas

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Pronari i një marketi në Gjilan, Alban Osmani para disa ditësh kishte njoftuar që nuk do të shiste më produkte serbe në marketin e tij modest. Por, sot ai njoftoi se i kanë filluar kërrcënimet e sabotimet.

“Sabotazhet dhe kercnimet kane filluar, ama mos te harrojne se NE si familje dhe une personalisht si Alban nuk i fikesohem askujt pervec ZOTIT. Nese Zoti ka thene qe une te punoj dhe funksionoje si biznes s’ka person a organizate qe me pengon”, ka shkruar Osmani në Facebook.

- Advertisement -

Pistimi i plotë:

FALEMINDERIT!!!

Faleminderit qe mirekuptuat vendimin tim qe prej 01.01.2023, produktet qe prodhohen ne Serbi te mos i mbaje ne lokalin tim!

Ju falemderit per fjalet dhe urimet dhe mbeshtetjen e gjithesecilit qe dhate per vendimin tone.

- Advertisement -

Po e ritheksoj – Jam modest sa i perket hapsires (40 m² lokal market, po kjo s’do te thote te mos zgjerohemi hehe) Mirepo me modestine e t’berit biznes, kam fillu edhe une, sic thote populli – “Me qite ni pike uje ne deti”.

Thjesht, une nuk dua te kontriboje ne rritjen e buxhetit te qeverise fashiste serbe.

S’kam asgje kunder pupullit serb, e sidomos kunder serbeve lokale, qe jetojne ne Kosove – Vec me emer te Zoti, ma malle te prodhuar ne serbi, nuk do te mbaje ne lokal.

- Advertisement -

Sabotazhet dhe kercnimet kane filluar, ama mos te harrojne se NE si familje dhe une personalisht si Alban nuk i fikesohem askujt pervec ZOTIT. Nese Zoti ka thene qe une te punoj dhe funksionoje si biznes s’ka person a organizate qe me pengon.

MOS HARRONI, une jam idhtare i thenies se mocme shqipe “NJERIU MA I FORT SE GURI”

Mirupafshim n’momente vec t’mira…

BLEJ SHQIP

- Advertisement -

Të fundit

Raci: Nuk është mirë të përdoret metoda “Grenell” për të ardhur në pushtet

Analisti Gazmir Raci dyshon se po përgatitet rrëzimi i kryeministrit Albin Kurti. Sipas tij, skenari për rrëzimin e kryeministrit aktual...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -