14.9C
Pristina
8 Maj, 2021 - 17:37

Vdiq mundësi Sumo një muaj pasi u hodh me kokë në dysheme nga kundërshtari i tij gjatë ndeshjes

Një mundës japonez sumo ka ndërruar jetë një muaj pasi u hodh me kokë nga kundërshtari i tij gjatë një ndeshje.

Ai qëndroi i pambikëqyrur për disa minuta, duke ngritur kështu shqetësime në lidhje me kujdesin e Iuftëtarëve.

Video e mundësit Hibikiryu, 28 vjeç, i shtrirë përtokë për disa minuta pas lncidentit nxiti kritika të gjëra dhe pyetje pse mjekët nuk ishin të pranishëm për t’i dhënë ndihmën e parë.

Mundësi i nivelit më të ulët, emri i vërtetë i të cilit ishte Mitsuki Amano, thuhet se kishte qenë në spital që nga lncidenti i 26 marsit.

Ai vdiq nga dështimi akut i frymëmarrjes, tha Shoqata Sumo e Japonisë në një deklaratë.

Të fundit

Të tjera nga rubrika

Hapësirë reklamuese