18.7 C
Pristina
Tuesday, May 21, 2024

Vdes Xhavit Ferizi-Raketa, ish-pjesëtar i UÇK dhe ish – truproje e Presidentit Hashim Thaçi

- Advertisement -

Ka vdekur Xhavit Ferizi (Raketa), ish pjesëtar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe ish-truproje i ish-presidentit të Kosovës Hashim Thaçi.

- Advertisement -

Raketa ishte nga fshati Plluzhinë.

Për vdekjen e tij kanë njoftuar njerëzit e afërt me të ndjerin.

- Advertisement -

Milaim Cakiqi mik i ngushtë i ish-presidentit Thaci ka shkruar se Raketa e ka fituar cdo betejë, në luftë e në paqe. “Por, jo edhe betejën me kancerin. Do të më mungojnë shumë muhabetet e orëve të vona, Raketë. Do të na mungosh të gjithëve, vëlla! Fatkeqësisht, vdekja na ndau! U prehsh në paqe Xhavit FERIZI, mik i mirë dhe besnik!”, ka shkruar ai

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -