fbpx
1.3 C
Pristina
E enjte, 26 Janar, 2023

Vdes Seremb Gjergji

Duhet Lexuar

Ka vdekur në moshën 47-vjeçare ish gazetari dhe ish – kandidati i pavarur për president të Republikës së Kosovës Seremb Gjergji.

Lajmin e ka bërë të ditur bashkëshortja e tij Sama Bajraktari-Gjergji.

- Advertisement -

“Lamtumirë fytyra ime e bukur e kësaj bote”, ka shkruar ajo në faqen e saj të Facebook.

Në vitin 2016, Gjergji ishte kandidati i pavarur për president të Kosovës dhe u shfaq me një fushatë të quajtur “Serembi për Kosovën”.

Seremb Gjergji ka filluar karrierën si gazetar para, gjate e pas luftës ne Kosove ne disa mediume te shkruara dhe elektronike. Ai ka qenë aktiv ne disa debate aktuale politike me pjesëmarrje aktive dhe ne opinione te shkruara.

Njihet si nder aktivistët e pare qe ka marre guximin te shpalle kandidaturën për President te Kosovës, si kandidat i pavarur.

- Advertisement -

I ndjeri ka lënë bashkëshorten Samije Bajraktari- Gjergji dhe dy fëmije, një djalë dhe një vajze.

- Advertisement -

Të fundit

“Na ike shpejt, na trondite!”/ Rast i rëndë për famiIjen Komani, 56-vjeçari gjendet pa shenja jete në shtëpinë e tij

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditen e djeshme në rrugën “Domenik Pergega” në Gjakovë, ku një person është...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -