17 C
Pristina
Tuesday, May 28, 2024

Vdes një ndër ushtarët e parë të UÇK-së në Skenderaj

- Advertisement -

Ka vdekur Hetem Fazliu nga fshati Tushilë i Komunës se Skenderajt.

- Advertisement -

Ai ishtë njëri nga të parët ushtarë të UÇK’së në Skenderaj ndërsa pas luftës ai sherbeu si mësimdhënës në shkollën fillore në Tushilë dhe Turiqec.

Varrimi i të ndjërit do të bëhet nesër në ora 14:00 në Varrezat e fshatit Tushilë.

- Advertisement -

Njoftimi i plotë i familjës:

Te Allahut jemi dhe te ai do te kthehmi.

Baba Hetem na la, Lamtumire Baba jone shpirti yt i bardhe pushoft ne Xhenet

- Advertisement -

Miq dhe familjare ju njoftojm se Babai Hetem Milazim Fazliu vdiq sot me daten 01.03.2023

Varrimi do te behet me daten 02.03.2023 ne ora 14:00 ne varrezat e fshatit Tushile

Hetem Milazim Fazliu u lind me daten 07.12.1949 ne Fshatin Tushile kreu shkollen fillore ne Turiqec si dhe fakultetin ne universitetin e prishtines Punoj arsimtar ne Shkollen Fillore Tushile dhe Turiqec deri ne penzionim gjithashtu ishte nder ushtaret e pare te UQK -se ku u kyq ne vitin 1997. Lamtumire Baba

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -