fbpx
0.5 C
Pristina
E hënë, 30 Janar, 2023

Vdes në rrethana misterioze një nga aleatët kryesor të Putinit

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Ish-kryeministri i Dagestanit Magomed Abdulayev 61-vjeç, ka vdekur pasi është përpIasur nga një makinë.

The Sun shkruan se 61-vjeçari ishte figura e një prej elitarëve pranë regjimit të presidentit rus Vladimir Putinit.

- Advertisement -

Ndërsa theksohet se vdekja e tij ka ndodhur në rrethana misterioze.

Abdulayev ishte kryeministër i rajonit të pasur me naftë Dagestan nga viti 2010 deri në vitin 2013 dhe u emërua kur Medvedev ishte nominalisht në krye të Kremlinit. 

Ata e kishin njohur njëri-tjetrin që kur ishin studentë të diplomuar në Universitetin Shtetëror të Shën Petersburgut, thonë raportet.

- Advertisement -

Të fundit

“Çartet” komandant Sulstarova: Kroatët e ndalën Asociacionin me luftë

Enis Sulstarova, anëtar i Lëvizjes Vetëvendosje në Shqipëri, ka dashur t’ua rikujtojë qytetarëve të Kosovës se “Kroacia me Iuftë...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -