19.2 C
Pristina
23 Shtator, 2020 - 17:14

Vdes ish-ushtari i UÇK’së dhe biznesmeni i njohur, Osman Seferaj

Ka humbur jetën aksidentalisht ish ushtari i UÇK’së, Osman Seferaj nga fshat Gjinoc i Suharekës.

Lajmin për vdekjen e tij e ka bërë të ditur bashkëluftëtari Sami Hajdaraj, Kryetar i NISMA’s në Suharekë.

“I trishtë lajmi për ikjen tënde nga kjo botë, bashkëluftëtar yni Osman Seferaj. Do të kujtojmë gjithmonë. Ngushëllime familjes, miqëve dhe bashkëluftëtarëve. Lavdi jetës dhe veprës tënde Osman! Prehu në paqe!”, ka shkruar Hajdaraj.

Seferaj ka qenë pronar i njëri prej fabrikës më të madhe të betonit dhe kubëzave në rajonin e Prizrenit.

Metro ka mësuar se ndjeri ka rënë nga një lartësi e lartë në vendin ku është e vendosur fabrika e tij.

I ndjeri ka qenë 45 vjeçar dhe ka lënë mbrapa gruan e fëmijët.

Të fundit

Serbët po gëzohen që i ndreqën punët me Amerikën, Brnabiq: Nisi epokë e re

Kryeministrja serbe, Ana Bërnabiq ka thënë se një epokë e re është hapur në marrëdhëniet ekonomike dhe politike midis Serbisë dhe Amerikës dhe se,...

Greqia befason, i thotë PO Kosovës për vizat

Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Dendias ia ka konfirmuar kryediplomates së Kosovës, Meliza Haradinaj Stublla mbështetjen për përmbylljen e procesit të liberalizimit të...

Aksident në magjistralen Prishtinë – Ferizaj, ka të lënduar

Një aksident trafiku ka ndodhur sot rreth orës 15:00 në magjistralen Prishtinë – Ferizaj. Në këtë aksident janë përfshirë dy automjete, ku për pasojë ka...

Arben Vitia: Ndihem keq për vdekjen e Agon Musliut, e kam të vështirë por ai s’kishte asnjë dokument për gjendjen e tij

Ish-ministri Arben Vitia po dëshmon në Komisionin hetimor për menaxhimin e pandemisë së koronavirusit. Ai nga anëtarët e komisionit është pyetur edhe për vdekjen e...

Të tjera nga rubrika

Serbët po gëzohen që i ndreqën punët me Amerikën, Brnabiq: Nisi epokë e re

Kryeministrja serbe, Ana Bërnabiq ka thënë se një epokë e re është hapur në marrëdhëniet ekonomike dhe politike midis Serbisë dhe Amerikës dhe se,...

Greqia befason, i thotë PO Kosovës për vizat

Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Dendias ia ka konfirmuar kryediplomates së Kosovës, Meliza Haradinaj Stublla mbështetjen për përmbylljen e procesit të liberalizimit të...

Aksident në magjistralen Prishtinë – Ferizaj, ka të lënduar

Një aksident trafiku ka ndodhur sot rreth orës 15:00 në magjistralen Prishtinë – Ferizaj. Në këtë aksident janë përfshirë dy automjete, ku për pasojë ka...

Arben Vitia: Ndihem keq për vdekjen e Agon Musliut, e kam të vështirë por ai s’kishte asnjë dokument për gjendjen e tij

Ish-ministri Arben Vitia po dëshmon në Komisionin hetimor për menaxhimin e pandemisë së koronavirusit. Ai nga anëtarët e komisionit është pyetur edhe për vdekjen e...