8.1 C
Pristina
Thursday, April 25, 2024

Vdes gazetari i njohur shqiptar

- Advertisement -

Gazetari Milto Baka, një ndër emrat e rëndësishëm të Radio Televizionit Shqiptar, është ndarë nga jeta në moshën 77 vjeçare.

- Advertisement -

I ndjeri ishte në vite shefi i Departamentit të Informacionit në RTSH.

Ai ka lënë pas një karriere të konsoliduar në median e shkruar dhe atë radiotelevizive.

- Advertisement -

Bashkë me emra të tjerë të shquar si Alfons Gurashi, Shyqyri Skënderi, Tefta Radi, Amalia Dhamo e shumë të tjerë, Milto Baka ishte ndër gazetarët e parë që themeluan gazetarinë televizive shqiptare.

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -