8.1 C
Pristina
Friday, October 7, 2022
- Advertisement -

Vazhdon të bie çmimi, kaq do të kushtojë nafta sot sipas ministrisë

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, ka treguar se sa mund të kushtojë sot maksimalisht një litër naftë, benzinë dhe gaz.

- Advertisement -

1 euro e 71 cent do të jetë çmimi i naftës për sot.

Ndërkaq benzina do të jetë 1 euro e 36 cent – ndërsa gazi 77 cent.

Ministria e Tregtisë ka vendosur që gjatë krizës globale që ka përfshirë edhe Kosovën ta caktojë edhe marzhën e fitimit për industrinë e karburanteve në vend

- Advertisement -

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -