fbpx
-0.3 C
Pristina
E enjte, 9 Shkurt, 2023

Ushtria serbe në panik: Momenti kur NATO bombardon bazën serbe në Prishtinë

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Në prill të viti 1999 avionët e NATO-s kishin bombarduar bazën famëkeqe të ushtrisë serbe në Prishtinë, e njohur edhe me emrin “Korpusi i Prishtinës”.
Në video shihen ushtarët serbë të cilët i kishte kapur paniku pas bombardimit të bazës nga NATO.

E gjithë rruga ishte mbushur me tym dhe nga baza dilnin shtëllunga tymi.

- Advertisement -

Për më shumë shikojeni videon:

- Advertisement -

Të fundit

Çfarë do të thotë “magnituda” dhe “intensiteti” i tërmetit?

Madhësia dhe intensiteti i një tërmeti janë dy koncepte që shpesh ngatërrohen. Magnituda e tërmetit përcaktohet nga vlera e...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -