-6.8 C
Pristina
19 Janar, 2021 - 21:51

Ushtarja 19-vjeçare shpallet ‘fytyra më e bukur’ në botë për 2020

- Advertisement -

Fytyra më e bukur për 2020 është Yael Shalbia, 19 vjeç një modele, aktore dhe ushtare e izraelite e Forcave Ajrore.

Mediat e huaja bëjnë me dije se si fytyra më e bukur është zgjedhur 19-vjeçarja nga lista tradicionale e TC Candler, që bën zgjidhjen për më të bukurën çdo vit.

“Unë kurrë nuk kam qenë e para në asgjë … është shumë bukur,” tha 19-vjeçarja për Times of Israel.

Shelbia shfaqet në vendin nr. 1 të listës së këtij viti për 100 Fytyrat më të Bukura. Nuk ishte hera e parë e Shelbia në listën e lakmuar. Ajo u rendit e 14-ta në 2017, e treta në 2018 dhe e dyta në 2019.

Fytyra e Shelbia është i njohur për izraelitët nga roli i saj në serinë televizive “Palmach” dhe fushatat reklamuese për kompanitë lokale të veshjeve Castro dhe Renuar.

Të fundit

Të tjera nga rubrika