14.1 C
Pristina
Friday, September 30, 2022
- Advertisement -

Ushtari ukrainas ngazëIIehet dhe feston pasi që Iëshon raketat në drejtim të rusëve

Forcat ukrainase po vazhdojnë me sukses kundër ofensivat ndaj ushtrisë ruse.

- Advertisement -

Një ushtar ukrainas ka publikuar një video në rrjetet sociale teksa shihet duke Iansuar raketat.

Në momentin kur Iëshohen raketat, ai nisi të festonte si i “çmendur”.

Hidhet në erë vetura brenda të cilës gjendej pro-rusi Ivan Sushko, kamerat e sigurisë kapin momentin e shpërthimit
Ai këtë veprim e bëri për nder të përvjetorit të pavarësisë së Ukrainës, që u shënua më 24 gusht.

- Advertisement -

“Lavdi Ukrainës, vdekje armiqve”, shkruan përkrah videos së publikuar në Twitter.

Ndërkohë, suImet ruse kanë vazhduar edhe gjatë së mërkurës teksa kanë shkaktuar viktima dhe dëme materiale.

Në Dnipropetrovski raportohet se është vrarë një 11-vjeçar nga suImi me TU-22M.

- Advertisement -

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -