19 C
Pristina
Wednesday, June 19, 2024

Ushtari më trim i Ukrainës, Iufton i vetëm ballë për ballë me tankun rus duke shmangur shpërthimet e njëpasnjëshme

- Advertisement -

Ky është momenti kur ushtari më trim i Ukrainës përballet i vetëm me një tank rus.

- Advertisement -

Pamjet e jashtëzakonshme tregojnë ushtarin e guximshëm duke Iuftuar me qetësi kundër një breshëri të pamëshirshëm predhash dhe shpërthimesh nga trupat e Putinit.

Nuk dihet se ku u xhiruan pamjet por për momentin ka Iuftime të ashpra në qytetin e shkatërruar të Bakhmut.

- Advertisement -

Në këtë video Iuftëtari i vetëm ukrainas shihet derisa ballafaqohet ballë për ballë me një transportues të blinduar të personelit rus (APC).

Ndonëse të shtëna të shumta vijnë në drejtim të tij, ushtari që po Iuftonte në llogoren e tij arrin të mbrohet më së miri, madje arriti të shmang edhe shpërthimet e njëpasnjëshme që vinin tek streha e tij.

- Advertisement -

I patrembur nga bombardimet ushtari heroik i Iufton ata duke shkrepur armën e tij në drejtim të tyre

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -