11 C
Pristina
Wednesday, October 5, 2022
- Advertisement -

Ushtarët ia shtrojnë me të pirë në lokal, rusët VRlTEN me njëri-tjetrin në Ukrainë

Ndodhi edhe kjo në Iuftë! Një incident është regjistruar mes rusëve për shkak të aIkoolit në Ukrainë.

Tre ushtarët e Vladimir Putinit u eleminuan dhe dy të tjerë u pIagosën nga agjentët e shërbimeve të sigurisë FSB, raporton The Telegraph.

- Advertisement -

Rreshteri Igor Shudin, 31 vjeç, qëlloi dhe vrau dy oficerë të FSB-së në Kherson pasi u kap duke pirë aIkool ndërsa ishte me uniformë, ka zbuluar një hetim në Moskë.

Nga të shtënat në një restorant në Kherson mbeti pa shenja jete edhe shoku i tij rreshter që po pinte me të, 28-vjeçari Sergei.

Gjithçka nisi kur katër agjentë të FSB-së hynë në lokalin ku ushtarët po hanin drekë dhe i kapën… duke konsumuar pije aIkoolike gjatë detyrës.

- Advertisement -

Më pas nisi debati mes agjentëve dhe dy ushtarëve. Menjëherë pas kësaj, situata u agravua deri në të shtëna.

Rreshteri 31-vjeçar ka hapur zjarr ndaj spiunëve me automatikun e tij. Dy nga oficerët e FSB-së mbeten pa shenja jete si dhe rreshteri 28-vjeçar, ndërsa agjenti i tretë dhe 31-vjeçari që nisën të qëIIonin u dërguan në spitaI. Agjenti i katërt i FSB-së u largua nga vendi i ngjarjes.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -