25.7 C
Pristina
Saturday, June 22, 2024

Ukrainasit shkatërrojnë krenarinë e ushtrisë ruse “BMPT Terminator

- Advertisement -

Mbrojtësit ukrainas shkatërruan një automjet mbështetës të tankeve ruse “BMPT Terminator”, pranë qytetit të Kreminës, në rajonin e Luhanskut.

- Advertisement -

Këtë e ka konfirmuar në Telegram kreu i Administratës Ushtarake Rajonale të Luhanskut, Serhii Haidai.

Ky i fundit tregoi sesi propaganduesit rusë mburreshin me “Terminator BMPT”, i cili supozohej se ishte i pamundur të shkatërrohej.

- Advertisement -

Ai gjithashtu publikoi një video propagandistike ruse që tregonte automjetin dhe ekuipazhin e saj përpara se të shkatërroheshin nga mbrojtësit e Luhanskut.

Ju kujtojmë se më 8 shkurt, forcat e mbrojtjes ukrainase zmbrapsën sulmet e armikut në afërsi të 19 vendbanimeve në rajonet e Luhansk, Donetsk dhe Zaporizhzhia.

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -