23.2 C
Pristina
Wednesday, June 29, 2022

Ukraina shkatërron anijen ruse që transportonte municione në Detin e Zi

Një anije ruse që transportonte municion dhe personel në ishullin “Gjarpër” në Detin e Zi është shkatërruar nga forcat ukrainase, pretendon marina e vendit.

Anija “Vasily Bekh” thuhet se mbante një sistem raketash Tor SAM kur u godit, raportoi Sky Neës të premten.

Ukraina ka shkatërruar më parë edhe luftanijen “Moskva” e cila ishte një prej anijeve më të mëdha luftarake ruse, në Detin e Zi.

Të fundit
Lajme të lidhura