11.6 C
Pristina
Friday, September 30, 2022
- Advertisement -

Ukraina publikon imazhet tronditëse të ushtarit që u kap rob nga Rusia

Ministria e mbrojtjes e Ukrainës ka postuar në Twitter imazhet tronditëse e një ushtari, i cili ishte kapur rob nga forcat ruse.

Mykhailo Dianov, duket në foto përpara se të kapej nga Rusia dhe pas lirimit të tij nga robëria.

- Advertisement -

Ai është dukshëm më i dobët në imazhin e fundit.

“Ushtari ukrainas Mykhailo Dianov është ndër ata me fat në krahasim me disa nga shokët e tij të burgosur të luftës”, tha ministria në Twitter.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -