30.3 C
Pristina
Wednesday, June 12, 2024

Ukraina pretendon se ka “eliminuar” 690 ushtarë rusë në 24 orët e fundit

- Advertisement -

Ukraina pretendon se ka “eliminuar” 690 ushtarë rusë në 24 orët e fundit

- Advertisement -

Ukraina ka pohuar se ka “eliminuar” 690 ushtarë rusë në 24 orët e fundit.

Në përditësimin e saj të përditshëm mbi humbjet ruse, ministria ukrainase e mbrojtjes tha se gjithsej 139,770 ushtarë armik janë vrarë që nga fillimi i luftës.

- Advertisement -

Mediat ukrainase nuk kanë qenë në gjendje të verifikojnë në mënyrë të pavarur këto pretendime dhe Rusia nuk ka publikuar përditësime të rregullta mbi humbjet e saj.

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -