fbpx
-2.5 C
Pristina
E diel, 5 Shkurt, 2023

Ukraina pranon suImin ndaj forcave ruse në Makiivka

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Kievi ka marrë përgjegjësinë për një suIm ndaj forcave ruse në qytetin Makiivka, i cili, sipas ministrisë ruse të mbrojtjes, la të vdekur 63 ushtarë.

“Më 31 dhjetor, deri në 10 njësi të pajisjeve ushtarake të armikut të llojeve të ndryshme u shkatërruan dhe u dëmtuan në qytetin Makiivka në rajonin lindor të Donetsk”, tha në një deklaratë Shtabi i Përgjithshëm i Forcave të Armatosura të Ukrainës.

- Advertisement -

Ministria shtoi se humbjet njerëzore ishin ende duke u vërtetuar. /abcnews.al

- Advertisement -

Të fundit

Ky është kosovari, që u deklarua publikisht si anti-amerikan

Ditë më parë një qytetar, i paraqitur si “Hamdiu” në një nga emisionet publike, deklaroi se është anti amerikan,...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -