12.2C
Pristina
24 Shkurt, 2021 - 18:54

U kritikua pse e priti në vizitë Albin Kurtin, reagon nipi i Ahmet Zabelit

Pasi që ish-komandanti Ahmet Zabeli u kritikua pse e priti në fshatin Rezallë kryetarin e Vetëvendosjes, Albin Kurtin ka reaguar nipi i tij Bledi.

Përmes një postimi në facebook ai thotë se “Baca Ahmet” e freskon kohën e luftës duke i ngritë në piedestal shokët e luftës.

Ai shton se Ahmet Zabeli është i pastër si loti dhe se ai është krenar që është nipi i tij.

Postimi i tij i plotë:

Baca Ahmet mban shume ne mend, Baca Ahmet nuk harroj asnjehere ti permend te gjithe keta emra qe i permende ti vec me gjere e vec me me shume emocion..

Shume shpesh baca Ahmet na e freskon kohen e luftes duke i ngrit ne piedestalin me te larte te gjithe shoket e tij te luftes pa e harruar asnjerin!

Baca Ahmet eshte i paster si lotet qe rralle i kam pa ne syte e tij por kur i pash ishin momentet kur ai po fliste po per keta shoke qe ti i quajte te harruar nga ai !

Baces Ahmet nuk ju mbyll asnje dere as e deshmorit e as e bashkeluftetarit te tij!

Edhe njemije vjet do doja te isha nipi yt!

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=10158526495271523&id=608646522

Të fundit

Të tjera nga rubrika