22 C
Pristina
Tuesday, August 9, 2022

U akuzuan se e larguan gruan me shami nga fotografia e takimit me DASH, vjen reagimi i Qeverisë

Sot ka pasur reagime të shumta lidhur me fotografitë e publikuara nga takimi i presidentes Vjosa Osmani dhe kryeministrit Albin Kurti me sekretarin amerikan, Antony Blinken në Departamentin Amerikan të Shtetit.

Kjo pasi në fotografinë nga tryeza e takimit të cilën e publikoi Zyra e Kryeministrit, nuk shihej një grua me shami, ndërsa në ato të publikuara nga Departamenti i Shtetit dhe Zyra e Presidentit, shihet edhe zyrtarja amerikane me shami.

Zëdhënësi i Qeverisë së Kosovës, Përparim Kryeziu, ka demantuar deklaratat se Zyra e Kryeministrit qëllimisht e ka larguar nga fotografitë gruan me shami.

“Nuk pasur ndërhyrje. Fotot e publikuara janë përzgjedhur në mesin e atyre të cilat ne i kemi pasur në posedim, duke vendosur fokusin te krerët e delegacioneve të të dy shteteve”, ka thënë Kryeziu për Telegrafin.

Të fundit
Lajme të lidhura