fbpx
-5 C
Pristina
E diel, 5 Shkurt, 2023

U akuzua që me festimet ndaj Serbisë Xhaka bëri veprim politik, flet Jashari ndërresën e të cilit e veshi Graniti

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Ardon Jashari ishte një nga protagonistët indirekt të Botërorit 2022.

Mesfushori i Lucernës u grumbullua nga “helvetët” dhe ndonëse luajti vetëm 2 minuta ndaj Portugalisë, emri i tij qarkulloi në të gjithë mediat ndërkombëtare.

- Advertisement -

Shkak u bë festa me fanellën e tij e Granit Xhakës në fund të ndeshjes mes Zvicrës dhe Serbisë, ku shumëkush e interpretoi këtë si një simbol politik, pasi kapiteni i Zvicrës i referohej Adem Jasharit.

Por vetë Ardon Jashari ka komentuar për “Blick” se nuk e shihte atë veprim të Xhakës si një mesazh apo provokim politik.

“Xhaka është idhulli im dhe ia kam thënë që në grumbullimin e parë me ekipin kombëtar.”

- Advertisement -

Të fundit

Ish trajneri i famshëm i Prishtinës: Jam shumë i sëmurë, mund të vdes në çdo moment

Trajneri i njohur kroat i futbollit, Mirosllav Çiro Blazheviq, nuk është në gjendje të mirë shëndetësore, por së shpejti...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -