9.8 C
Pristina
Thursday, April 25, 2024

Turqia nuk gjen qetësi, lëkundje tërmeti me mganitudë 5.2

- Advertisement -

Turqia nuk gjen qetësi. Një tjetër tërmet me magnitudë 5.2 i shkallës Riheter ka goditur vendin mbrëmjen e sotme.

- Advertisement -

Sipas EMSC, tërmeti u regjistrua 54 kilometra në verilindje të provincës Kahramanmaras me thellësi 10 kilometra.

- Advertisement -

Këto lëkundje vijnë rreth dy javë nga tërmeti shkatërrues që goditi Turqinë Jugore dhe një pjesë të Sirisë, ndërsa rreth 46 mijë persona humbën jetën.

Aktualisht, referuar edhe mediave turke, nuk raportohet për pasoja në njerëz apo dëme materiale.

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -