10.4 C
Pristina
Monday, October 2, 2023

Turqia goditet sërish nga tërmeti

- Advertisement -

Një tërmet me magnitudë 5 ballë ka goditur provincën jugore Kahramanmaras të Turqisë.

- Advertisement -

Presidenca e Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave (AFAD) tha herët të premten se tërmeti goditi lagjen Onikisubat në një thellësi prej 6.5 kilometrash.

Tërmeti ndodhi në orën 5:53 të mëngjesit me orën lokale

Tërmetet shkatërruese të 6 shkurtit me magnitudë 7.7 dhe 7.6, me qendër në Kahramanmaras, kanë prekur rreth 13.5 milionë njerëz në 10 provinca të tjera, duke përfshirë Hatay, Gaziantep, Adiyaman, Malatya, Adana, Diyarbakir, Kilis, Osmaniye, Sanliurfa dhe Elazig.

- Advertisement -

Deri më tani nuk raportohet për viktima apo dëme

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -