fbpx
-0.3 C
Pristina
E enjte, 9 Shkurt, 2023

Turqi: Ndërtesa më e madhe në botë në formën e gotës së çajit

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Ndërtesa më e madhe në botë në formën e gotës së çajit.

Ky objekt është ndërtuar në Rize Turqi si simbol i faktit se ky rajon është prodhuesi më i madh i çajit në këtë vend.

- Advertisement -

Ndërtesa është 30 metra e lartë dhe kështu do të hyjë në Librin e Rekordeve Guinness.

- Advertisement -

Të fundit

Çfarë do të thotë “magnituda” dhe “intensiteti” i tërmetit?

Madhësia dhe intensiteti i një tërmeti janë dy koncepte që shpesh ngatërrohen. Magnituda e tërmetit përcaktohet nga vlera e...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -