16.1 C
Pristina
Wednesday, October 5, 2022
- Advertisement -

Trupat amerikane në veri, Latifi: “Gabim, janë arabë”

Profesori i Filozofisë, Blerim Latifi, i cili është shumë aktiv në analizimin dhe komentimin e zhvillimeve politike ka bërë një reagim në profilin e tij pas raportimeve për vendosjen e trupave amerikane në veri të Mitrovicës.

Latifi me ironi ka thënë se mediat po raportojnë ‘gabimisht’ meqë ushtarët që janë vendosur atje janë “arabë”.

- Advertisement -

Një reagim i tillë i Latifit vjen në kohën kur në Kosovë po diskutohet lejimi i shamisë në shkolla edhe për nxënësit e moshës 16 vjeçare.

“Mediat: “Amerikanët vendosen në Mitrovicën e Veriut pas dështimit të negociatave në Bruksel”. Jo more gabim e kanë, ushtarë arabë janë kta, kqyrni mirë”, ka shkruar Latifi

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -