-1.6 C
Pristina
15 Janar, 2021 - 16:29

Trump: Mike Pence nuk kishte kurajo atë që duhej bërë

Zëvendëspresidenti amerikan Mike Pence i ka ndarë rrugët me presidentin Donald Trump.

- Advertisement -

Pence ka deklaruar ai nuk ka “autoritet të njëanshëm për të vendosur për zgjedhjet presidenciale” dhe nuk mund të ndryshojë rezultatet e zgjedhjeve, njofton Klan Kosova.

“Është gjykimi im që betimi im për të mbështetur dhe mbrojtur kufizimet kushtetuese nga pretendimet e autoritetit të njëanshëm për të përcaktuar se cilat vota elektorale duhet të numërohen dhe cilat jo”, ka shkruar Pence.

Ai në fund të letrës së tij tha: “Pra, Zot më ndihmo”.

Me këtë rast ka reaguar Trump i cili tha se Pence nuk kishte kurajo të bënte atë që duhej.

“Mike Pence nuk kishte guximin të bënte atë që duhej të ishte bërë për të mbrojtur vendin tonë dhe Kushtetutën tonë, duke u dhënë shteteve një shans për të vërtetuar një grup të korrigjuar të fakteve, jo ato mashtruese ose të pasakta, të cilave u kërkohej të vërtetonin më parë. SHBA kërkon të vërtetën!”.

Të fundit

Të tjera nga rubrika