fbpx
-0.4 C
Pristina
19 Janar, 2022 - 18:48

Trimërohet Memli Krasniqi: Populli i Kosovës ia ka kthyer shpinën Vetëvendosjes dhe Albin Kurtit

Rekomandime

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, ka shpallë fitoren në Prizren dhe nga atje tha se këto zgjedhje dëshmuan se më s’ka një forcë politike në vend.

“Populli i Kosovës ia ka kthyer shpinën Vetëvendosjes dhe Albin Kurtit sepse ia ka kthyer shpinën modelit të sundimit nga një njeri.

S’ kena politika ka ndryshuar, s’ka më një forcë politike dominuese”.

Krasniqi tha se partia e tij ka marrë nëntë komuna dhe për këtë tha se është një natë e madhe për ta.

Më shumë artikuj

Të fundit