9C
Pristina
4 Mars, 2021 - 23:30

Trajokviq për rastin e djalit të Rashiq i drejtohet Vuçiqit: Me këto metoda po i arrinë fitoret Lista juaj serbe

Kandidatja për deputete në zgjedhjet e 14 shkurtit nga IQ “Za slobodu pravdu i opstanak” (Për liri, drejtësi dhe mbijetesë), Rada Trajkoviq, ka reaguar lidhur me rastin e rra.hjes së djalit të politikanit serb Nenad Rashiq.

Ish-deputetja e Kuvendit të Kosovës, Rada Trajkoviq, ka ak.uzuar Listën Serbe dhe presidentin serb Aleksandar Vuçiq për incidentin e sotëm në Llaplesellë, ku br.utaIisht ëhtë rra.hur i riu Nikolla Rashiq.

“Djali i Nenad Rashiqit, politikanit opozitar serb nga Kosova, br.utalisht është rra.hur pranë shkollës në Llaplesellë”, ka shkruar Trajkoviq në një postim në Twitter.

Trajkoviq thotë se djali i politikanit serb u su.Imua nga 30 persona.“President Vuçiq shiheni se me çfarë metodash Lista juaj serbe arrinë ‘fitoret’ e saj me 95%”, ka shkruar Trajkoviq.

Të fundit

Të tjera nga rubrika