fbpx
-0.6 C
Pristina
E hënë, 30 Janar, 2023

Trajkoviq vazhdon suImet ndaj Vuçiqit: Pezulloi me shtet e me Kushtetutë që me teke personale të ngacmonte një grua

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Politikanja serbe Rada Trajkoviq ka vazhduar të suImojë pushtetin politik në Serbi për sjelljet e këqija ndaj saj.

Qe gati 20 ditë, Ministria e Punëve të Brendshme e Republikës së Serbisë dhe BIA nuk kanë pranuar të japin shpjegim zyrtar për vendimin e tyre. Vuçiqi pezulloi me shtet e me Kushtetutë vetëm që në vendkalimin e Merdares me teke të tij personale të ngacmonte gruan që ia lëkundi pushtetin në Kosovë,” – u shpreh znj. Trajkoviq në profilin e saj në Twitter.

Trajkoviq u bë sërish popullore në politikën serbe të Kosovës, pikërisht pas ndalimit që i ishte bërë në Serbi ku pati edhe pretendime për keqtrajtim.

- Advertisement -

Me pengesa të ndryshme ishte përballur edhe vajza e saj.

Të gjitha këto ishin bërë publike nga Trajkoviq, që kishte qenë edhe subjekt i një fushate linçuese në televizionet serbe.

Asaj në mbrojtje i kishin dalë institucionet e Kosovës, përfshirë kryeministrin Kurti, por edhe ambasadorët kryesorë në Prishtinë.

- Advertisement -

Të fundit

Chollet e Escobar kërkuan themelimin e Asociacionit, vjen reagimi i parë nga LVV: “Zajdenica” nuk kalon

Këshilltari i Departamentit të Shtetit, Derek Cholet dhe i dërguari special i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar kanë...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -