fbpx
-0.3 C
Pristina
E enjte, 9 Shkurt, 2023

Trajkoviq: SuImi ndaj fëmijëve për KrishtIindje “i Iumturoi” disa në Prishtinë dhe Beograd

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Këshilltarja e ministrit për Kthim dhe Komunitete, Nenad Rashiq, Rada Trajkoviq, kryetare e Lëvizjes Evropiane të Serbëve nga Kosova, ka komentuar plagosjen e dy personave në Shtërpcë dy ditë më parë.

Sipas saj, sulmi i pakuptimtë ndaj fëmijëve në natën e Krishtlindjes “i lumturoi” disa në Prishtinë dhe Beograd.

- Advertisement -

Ajo pati kritika për opozitën serbe, ndërsa theksoi se ka histori urrejtjeje nga Beogradi për Kosovën.

“Sulmi i pakuptimtë ndaj fëmijëve në natën e Krishtlindjes “gëzoi” disa në Beograd dhe Prishtinë. Të njëjtët që donin të ndanin Kosovën dhe që së bashku minuan hetimin e vrasjes së Oliverit. Atyre u përshtaten tensionet etnike: kështu funksionon më lehtë. Dhe ata janë të shqetësuar edhe nga reagimi i shpejtë i policisë”, shtoi ish-deputetja e Kuvendit të Kosovës.

“Dhe opozita serbe ende nuk e ka nxjerrë mësimin nga e kaluara e afërt. Ajo vazhdon të detyrojë ata që manipulojnë në mënyrë cinike vuajtjet tona. Përderisa prindërit e Stefanit të vogël flasin pa fjalë të ashpra, duke e ditur se e ardhmja e fëmijës së tyre është në Kosovë, ka histori urrejtjeje nga Beogradi”, ka shkruar Trajkoviq në Twitter.

- Advertisement -

Të fundit

Luftë për të jetuar, 70 orë nën rrënoja, shpëtohet vogëlushi në Turqi, përlot ekipin: Nesër kam shkollë

Historitë njerëzore që zbulohen pas tërmetit në Turqi sa herë që ekipet e shpëtimit arrijnë të nxjerrin një person...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -