fbpx
3.3 C
Pristina
E shtunë, 4 Shkurt, 2023

Tradhtia ka emër? Deputet Haki Abazi e analist Sadri Ramabaja hahen me njëri-tjetrin në Facebook

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Deputeti i VV-së Haki Abazi ka plasuar sot para ndjekësve të tij në Facebook një shkrim të historianit Jusuf Buxhovi që flet për të majtën shqiptare dhe për Konferencën e Bujanit. Por, ai ka marrë një reagim të fortë kundërshtues nga dikush që s’e priste: Sadri Ramabaja.

Në atë shkrim të ndarë nga Haki Abazi denoncohet e majta shqiptare për mos-bashkimin e Kosovës me Shqipërinë përkundër mbajtjes së Konferencës së Bujanit.

- Advertisement -

Abazi do të jepte edhe një koment mbi këtë shkrim të Buxhovit: “Vija historike e kundërshtisë që duhet tejkaluar, ndryshe nuk do të ndodhë faktorizimi.”

Por, atij i ka reaguar ashpër analisti dhe anëtari i VV-së, Sadri Ramabaja:

“Një përrallë që edhe ata që kanë njohuri elementare në lëminë e historisë politike, nuk do ta besonin për të mirëqenë!”

Uh!

- Advertisement -

Si ia ktheu deputet Abazi?

Fillimisht duke ndarë një link për Konferencën e Bujanit. E më pas, edhe duke i thënë këto fjalë: “Histori = tregimi i tij! Tregimi për këtë ngjarje? Tradhtia ka emër?”

Statusi i plotë i Abazit me gjithë komentet:

- Advertisement -

- Advertisement -

Të fundit

Loshi: Momenti ka ardhur, vetëm kjo gjë mund ta shpëtojë Kurtin nga Asociacioni, ose historia s’do ta faIë!

Ish-kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për deputet, Liri Loshi, ka thënë se kryeministri Albin Kurti, mund të shpëtojë, vetëm nëse...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -