18.7 C
Pristina
Sunday, October 1, 2023

Tolerancë fetare te Kombëtarja e Shqipërisë, video që është bërë virale në rrjetet sociale

- Advertisement -

Kombëtarja e Shqipërisë është shumë afër një kualifikimi tjetër historik në Euro 2024, që do të mbahet vitin tjetër në shtetin e Gjermanisë. Fitorja ndaj Polonisë në “Air Albania” ka bashkuar gjithë shqiptarët drejt një ëndrre.

- Advertisement -

Kjo është Shqipëria që ne na ka bashkuar si kurrë më parë. Pa dallim krahine, të gjithë flasim një gjuhë dhe besimin tonë fetar dhe lutjen drejt Zotit e kemi vetëm për një qëllim, në shërbim të kombit, shkruan LIG Sport

Ashtu siç bëri Thomas Strakosha në fillim të ndeshjes, ashtu siç bëri Kristjan Asllani kryqin në momentin e anulimit të golit nga VAR, por edhe me golat e Jasir Asanif e Mirlind Dakut që ishin falenderues pas golit të shënuar dhe përfundimit të ndeshjes.

- Advertisement -

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -