15.7 C
Pristina
Wednesday, September 28, 2022
- Advertisement -

Tmerr në Ukrainë/ Brenda një varri gjenden prindërit, gjyshërit dhe 5-vjeçarja

Teksa trupat ruse janë larguar nga pjesa më e madhe e territorit ukrainas, autoritetet kanë filluar gjetjen e viktimave, ndërsa kanë zbuluar dhe një var masiv.

Mes qindra trupave të gjetur në varrin masiv në një pyll në periferi të qytetit të çliruar nga ukrainasit, u gjetën edhe ato të një familjeje të tërë.

- Advertisement -

Sipas raportimeve Dmytro Lubinets, komisioner për të drejtat e njeriut në Parlamentin e Ukrainës, në varr janë gjetur nëna, babai, të dy rreth të tridhjetave, gjyshërit dhe vajza 5 vjeç.

“Ne kemi lajme nga burime lokale se të gjithë u privuan nga jeta në suImet ajrore të kryera nga avionët rusë”, tha Lubinets në videon e postuar në Telegram, duke konfirmuar kështu se viktimat e bombardimeve dhe njerëzit viktima të ekzekutimeve të shkurtra janë varrosur në varr masiv.

Madje, disa të varrosur ende me litar në qafë dhe me duar të lidhura.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -