18.7 C
Pristina
24 Korrik, 2021 - 22:48

“Ti vjen nga – bagëtia dhe bujqësia”, fyerja e rëndë e aktorit kosovar për Arben Zharkun

Aktori kosovar, Arben Kastrati, përmes një shkrimi autorial ka drejtuar kritika të ashpra për drejtorin e Qendrës Kinematografike të Kosovës, Arben Zharkun.

Kastrati nuk ka kursyer as fyerjet raciste drejt Zharkut, duke iu referuar si i ardhur nga “bagëtia e bujqësia”.

Të të drejtohem me: “Z. Arben”, vetëm zotëri nuk je.

E dimë të gjithë ne, se ti e ke kompleks të përjetshëm origjinën tënde; se ti vjen nga – bagëtia dhe bujqësia”, thuhet në shkrimin autorial të aktorit Kastrati.

Aktori kosovar shkon edhe më tej, duke i thënë Zharkut se nuk shqetësohet, meqë sipas tij, “shqetësimi është virtyt i njerëzve të edukuar dhe jo i origjinës tënde-bagëti e bujqësi”.

Nuk shqetësohesh, sepse shqetësimi është virtyt i njerëzve të edukuar dhe të arsimuar dhe jo i origjinës tënde – bagëtisë dhe bujqësisë.

Kur kinematografia udhëhiqet nga – bagëtia dhe bujqësia, një vend i tillë është i mbaruar”, thuhet ndër të tjera në shkrimin autorial të aktorit.

Arben Zharku (38) , është aktor kosovar i lindur më 1982 në Kaçanik.

Të fundit

Të tjera nga rubrika

Hapësirë reklamuese