11.3 C
Pristina
28 Nëntor, 2020 - 17:08

Thellohet përplasja e Adelina Ismailit me Arif Vladin që nisi për “Marshin e UÇK’së”

Këngëtarja e njohur Adelina Ismaili, sot ka qenë në qendër të vëmendjes, kjo për shkak një fjale që i kishte thënë Arif Vladit.

- Advertisement -

Adelina Ismajli tashmë ka nisur emisionin e saj ‘Tete a Tete me Adelinën’, ku fillimisht protagonistë të këtij emisioni kanë qenë figura politike, në emisionin e fundit i ftuar ka qenë Fatmir Limaj, gjatë të cilit është komentuar edhe kënga e njohur e Arif Vladit ‘Marshi i Uçk-së’.

Ajo ka thënë se ky i fundit është paguar për këtë këngë, nga njo kanë vërshuar shumë komente, ku normalisht nuk ka munguar as replika e Arif Vladit.

Arif Vladi kishte thënë: “ I them kësaj Adelinës që ta publikoj kush më ka paguar, përndryshe përballemi në gjyq.”

Edhe këngëtarja nuk e ka lënë pa ia kthyer, kështu ajo ka reaguar në llogarine e saj në instagram më saktësisht në instastory duke i thënë këto:

Mirëmëngjesi Arif Vladi.

A po don gjyq me mua?

A i ke paguar taksa Kosovës kur je paguar në koncertet që lajmëroheshin si humanitare?

Zvicrrës? Gjermanisë? Etj, Ky është vetëm fillimi.

Ju duhet të qëndroni me emisionin “ Tetë –a-Tetë…” për të kuptuar se kush vërtet jëni.

Vërtet ka kaluar koha kur keni shkelur mbi njerëzit e mirë, kur keni shitur të shenjtën.

Ama tash faqën ta qnuki tash, ka përfunduar këngëtarja.

Të fundit

Ministria e Arsimit e ka të caktuar të hënën pushim, SBAShK-u thotë se s’përfillin vendimin e Kryeministrit

Ligji për Festat Zyrtare në Kosovë dhe kalendari për vitin shkollor 2020/2021 i Ministrisë së Arsimit dhe Shkencës janë në konflikt. Përderisa i pari...

Vaksina anti -Covid: Vullnetarët tregojnë për efektet anësore pas vaksinimit

Moderna dhe Pfizer sollën shpresa për afrimin fundit të pandemisë së koronavirusit, pasi njoftuan se vaksinat e tyre ishin përkatësisht 94.5 dhe 95% efektive....

Rita Ora uron festën e 28 Nëntorit, bën fotografi me këpucë me flamurin shqiptar

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora ka uruar 28 Nëntorin me disa fotografi në Instagram, shkruan Express Rozë. Rita ka postuar fotografi me këpucë...

Ish-Kryeministri nuk flet me Ministrin e Brendshëm, u takuan sot në sheshin e Podujevës

Festa e 28 Nëntorit e gjeti në heshtje zgjedhore Llapin e Zahir Pajazitit. Megjithatë, në Ditën e Flamurit busti i tij u vizitua nga...

Serbia i pranoi dhuratë 11 tanke nga Rusia, Vuçiq thotë se kështu po ruajnë ‘neutralitetin ushtarak’

Në kazermën ushtarake të ushtrisë serbe në Nish sot u prezantuan dhjetë tanket e para të donacionit prej 30 sosh që Rusia i ka...

Në Gjilan vendoset monumenti i djalit të Joe Biden

Në rrugën Gjilan-Ferizaj është shpalosur sot monumenti i Joseph R. “Beau” Biden III i cili ishte djali i presidentit të zgjedhur të SHBA-ve Joe...

Bilanci ditor me covid-19: 639 raste të reja, 14 persona humbin betejën

1.565 TESTIME, 480 TË SHËRUAR DHE 639 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private...

Të tjera nga rubrika

Ministria e Arsimit e ka të caktuar të hënën pushim, SBAShK-u thotë se s’përfillin vendimin e Kryeministrit

Ligji për Festat Zyrtare në Kosovë dhe kalendari për vitin shkollor 2020/2021 i Ministrisë së Arsimit dhe Shkencës janë në konflikt. Përderisa i pari...

Vaksina anti -Covid: Vullnetarët tregojnë për efektet anësore pas vaksinimit

Moderna dhe Pfizer sollën shpresa për afrimin fundit të pandemisë së koronavirusit, pasi njoftuan se vaksinat e tyre ishin përkatësisht 94.5 dhe 95% efektive....

Rita Ora uron festën e 28 Nëntorit, bën fotografi me këpucë me flamurin shqiptar

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora ka uruar 28 Nëntorin me disa fotografi në Instagram, shkruan Express Rozë. Rita ka postuar fotografi me këpucë...

Ish-Kryeministri nuk flet me Ministrin e Brendshëm, u takuan sot në sheshin e Podujevës

Festa e 28 Nëntorit e gjeti në heshtje zgjedhore Llapin e Zahir Pajazitit. Megjithatë, në Ditën e Flamurit busti i tij u vizitua nga...