16.7 C
Pristina
Thursday, September 29, 2022
- Advertisement -

Tërnava, Gjergji e Krasniqi arrijnë në Hagë, vizitojnë ish-krerët e UÇK-së

Sot në Hagë kanë arritur tre klerikë nga Kosova, pasi nesër do të vizitojnë ish-krerët e UÇK-së në Hagë.

- Advertisement -

“Myftiu i Bashkësisë Islame të Kosovës, Naim Tërvana, Ipeshkvi i Kosovës, Imzot Dodë Gjergji dhe Pastori i Kishës Protestante të Kosovës, Artur Krasniqi, janë nisur sot në mëngjes për në Hagë, dhe nesër pritet të vizitojnë ish-krerët e UÇK-së”, ka treguar për Klankosova.tv zëdhënësi i BIK-ut, Ahmet Sadriu.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -