10 C
Pristina
Wednesday, February 21, 2024

Tërmeti me magnitudë 7.5 godet këtë vend

- Advertisement -

Një tërmet me magnitudë 7.5 goditi ishullin Mindanao të Filipines të shtunën, tha Qendra Sizmologjike Evropiane-Mesdhetare (EMSC).

- Advertisement -

Tërmeti ishte në një thellësi prej 63 kilometrave, tha tutje agjencia, transmeton Telegrafi.

Sistemi amerikan lëshoi një paralajmërim për cunami pas tërmetit.

- Advertisement -

Nuk dihet ende ka të lënduar dhe nuk është raportuar për dëme materiale.

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -