5.3 C
Pristina
Sunday, April 21, 2024

Tërmeti 7.4 ballë shkundi këtë vend, ja momenti kur rrëshqet faqja e malit

- Advertisement -

Një termët me magnitudë 7.4 ballë ka tronditur Tajvanin më i forti në 25 vitet e fundit.

- Advertisement -

Po ashtu janë publikuar video kur shihen rrëshqitje të dheut nga malet.

Nga termeti janë lënduar mbi 711 persona si dhe 7 tjerë kanë humbur jetën.

- Advertisement -

Raportohet se 77 persona kanë ngecur nën rrënoja të ndërtesa të shembura.

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -