11.6 C
Pristina
Friday, September 30, 2022
- Advertisement -

Tërmet i fuqishëm në Itali

Një tërmet me magnitudë 4.4 ballë me thellësi 10 kilometra është regjistruar pak më parë në Xhenova të Italisë.

- Advertisement -

Sipas Institutit Kombëtar të Gjeofizikës dhe Vullkanologjisë në Itali, tërmeti ka një magnitudë 4.4 ballë dhe është regjistruar 2 kilometra në perëndim të Bargagli.

Shumë zyra dhe banesa janë braktisur dhe njerëzit kanë dalë në rrugë.

Mediat vendase shkruajnë se tërmeti është ndjerë shumë në katet e sipërme të ndërtesave dhe xhamat e dritareve janë dridhur.

- Advertisement -

Tërmeti trembi edhe turistët nga Portofino deri në Sestri Levante, sidomos ata që ndodheshin në hotelet në katet më të larta.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -