3.1 C
Pristina
24 Janar, 2021 - 06:26

Tensione në Podujevë dy ditë para zgjedhjeve, përkrahësit e VV-së dhe LDK-së përplasen verbalisht në sheshin e Podujevës (Pamje)

Kur kanë mbetur më pak se 48 orë deri në zgjedhjet lokale në komunën e Podujevës, përkrahës të VV-së dhe LDK-ja janë përplasur verbalisht në një distancë të afërt në sheshin e Podujevës, shkruan Kosova ime.

Pamjet i ka publikuar drejtori i DFK në Podujevë, Shemsi Jashari, i cili ka bërë thirrje që të mos tensionohet situata.

Ai thotë se Drejtuesit e subjekteve politike LDK dhe LVV duhet të thërrasin për qetsi dhe të mos lejojnë që të militantët e tyre të nxisin incidente.

Në pamjet e paraqitura në video, dëgjohen simpatizantët e të dyja partive duke thirrur emrin e kandidatit të tyre për kryetar të komunës, teksa distanca është shumë e afërt ku mund të ketë incidente fizike.

Gjithashtu edhe sipas pamjeve, rekomandimet e IKSHPK nuk janë duke u respektuar.

Të fundit

Të tjera nga rubrika