13.4 C
Pristina
Monday, May 27, 2024

‘Tejet i shqetësuar’ – fotografia e Borrellit që po komentohet në rrjetet sociale

- Advertisement -

Ka filluar para pak çastesh takimi në Bruksel mes kryeministrit Kurti dhe Aleksandar Vuçiq.

Megjithatë, njëra prej tyre po komentohet në rrjetet sociale. Bëhet fjalë për atë ku shihet shefi i diplomacisë evropiane Josep Borrell.

- Advertisement -

Ai ka vendosur të dyja duart anash kokës, sikur të jetë i shqetësuar, teksa po shikon njërën prej letrave që i ka përpara.

- Advertisement -

Ky takim ka marrë mbështetje të fuqishme nga ana e ShBA-ve me anë të nënsekretarit amerikan Derek Chollet, që kishte pasur thirrje telefonike me Kurtin e më pas edhe me Vuçiqin.

Në anën tjetër, duhet thënë se Kurti dhe Vuçiq kishin marrë edhe nga një letër të përbashkët nga ana e kancelarit gjerman Olaf Scholz, presidentit francez Emmanuel Macron dhe kryeministres italiane Giorgia Meloni.

Partitë opozitare në Kosovë ndërkohë po qëndrojnë edhe më tej shumë të heshtura në lidhje me zhvillimet e fundit në dialog.

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -