3.3 C
Pristina
E diel, 27 Nëntor, 2022
- Advertisement -

Të rinjtë nga Suhareka i këndojnë këngë me çifteli Thaçit dhe Veselit

Disa të rijnë në Suharekë janë mbledhur në një vend dhe kanë kënduar me çifteli për dy ish-krerët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), Hashim Thaçi dhe Kadri Veseli.

- Advertisement -

Në një fshat të Suharekës, disa të rijnë që dinë të performojnë me instrumentin e çiftelisë, janë mbledhur dhe kanë kënduar një këngë për Thaçin dhe Veseli.

Sipas pamjeve të publikuara në TikTok, shihet se atmosfera në vendin ku ata po këndojnë është shumë e mirë dhe janë një grup i madh që po luajnë me çifteli.

“Me ta vnu ku dush kufirin, o tash ke punë o me Hashimin. Do ta kallim Beogradin, prite prite Hashim Thaçin”, thuhet në disa rreshta të këngës.

- Advertisement -

VIDEO

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -