19 C
Pristina
Wednesday, June 19, 2024

“Të mos e Iëmë Ganiun të Iargohet në emigrim”, thirrja e afaristit të njohur: Të vizitojmë biznesin e tij dhe t’i bIejmë çdo IuIe që ka

- Advertisement -

Një shqiptar punëtor dhe ekspert i biodiversitetit në Kosovë duket se ka vendosur të largohet në emigrim këtë vit.

- Advertisement -

Një lajm jo i mirë, teksa një ekspert i mirëfilltë largohet nga vendi i tij. Por sipërmarrësi i njohur Altin Prenga është i vendosur ta ndalojë.

Ai i bën thirrje autoriteteve në Kosovë, por edhe të gjithë qytetarëve aty, të vizitojnë biznesin Agroserra në pronësi të Gani Hajzerit, dhe ta mbëshesin duke blerë lulet që ai ka.

- Advertisement -

“Duhet të bëhen bashkë klientët, miqtë dhe institucionet në Kosovë ta suportojnë, ndryshe do jetë humbje e madhe për të gjithë ne”, shprehet Prenga.

Postimi i plotë i tij:

Sot kërkoj vëmendjen e gjithë miqve nga Kosova.

- Advertisement -

Miku im Gani Hajzeri dhe bashkëshortja e tij Fazile të Agroserra sapo më thanë që ndoshta në korrik do rikthehen në emigrim.

Kërkoj ndihmën tuaj!

Nuk duhet leju absolutisht që Ganiu ta ndëpresi punën.

Duhet të bëhen bashkë klientët, miqt dhe institucionet në Kosovë ta suportojnë, ndryshe do jetë humbje e madhe për të gjithë ne.

Ai është një njohës fenomenal i biodiversitetit dhe na ka ndihmuar në konsulenca dhe furnizime farash spektakolare deri ktu ne Fishte.

Ndaj ftoj bizneset dhe miqt nga Kosova të shkojnë ta vizitojn mrekullinë që ka bërë Ganiu dhe kuptoni përse nuk duhet të dorëzohet dhe tja blini cdo lule qe ka aty

Ju lus ta shperndani kete publikim dhe tja nisni miqve qe mund te jene te interesuar per lule!

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -