fbpx
9.8 C
Pristina
E enjte, 8 Dhjetor, 2022
- Advertisement -

“Të kapi të rrehi si qenin more pis provokator”/ Geci publikon videon: Çfarë i tha Azem Hajdari, Hashim Thaçit në Tiranë?

Veprimtari i LDK-së, Halil Geci, ka publikuar një video ku flet për një ngjarje të viteve të 90-ta se çfarë pretendohet që i kishte thënë Azem Hajdari, Hashim Thaçit i cili kishte shkuar në Tiranë për t’u regjistruar në fakultet.

Në video flitet se si Hajdari ishte takuar me disa studentë të Kosovës, ku aty ishte Hashim Thaçi dhe e kishte pyetur Hajdarin se çfarë mendon për Ibrahim Rugovën.

- Advertisement -

E pas kësaj pyetje Hajdari ishte treguar i ashpër me Thaçin dhe i ka thënë se vetëm je nga Kosova se do të kisha rrahur si qenin.

Geci shkruan se, kjo video është argument i fuqishëm se Thaçi ka qenë i shitur moti te pushtuesi.

Postimi i plotë:

- Advertisement -

Ja kjo video një argument i fuqishëm që Azem Hajdari e ndjek Hashim Thaçin si zagarin nga salla e qytetit, studenti tregon se ky qyfarë ka qenë i shitur qysh moti tek pushtuesi.

Azem Hajdari Thaçit ‘këput qafen e largohu nga këtu se po e fshi sallën me ty qenë pis qeni, ai që ma prekë figurën e Rugovës ja’ ……

Në vazhdimësi do ja publikoj një nga një tradhtitë e polarit i mbështetur nga tradhtarët e LDK-së në koalicionet e njëpasnjëshme në bashkëpunim me PDK-në, ku e sollën Kosovën buzë falimentimit.

- Advertisement -

VIDEO

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -